Navigation

Home | Contact | Legal | Directions

+420 723 344 612

Rezervace

Ceník

Rezervace

Katalog

Mobilhomy
se třemi ložnicemi

Prestige

Confort Lodge

Classique Lodge

Mobilhomy
se dvěmi ložnicemi

Confort

Classique

Kemp

Kemp Prairies de la Mer

Fotogalerie Kempu

Francouzská Riviera

Azurové pobřeží

Port Grimaud

Saint Tropez

Fotogalerie

Kde nás najdete

Odkazy

Partner

Banner

 


Saint-Tropez!

Přístavní město Saint Tropez je velice populární mezi turisty, kteří přijíždí v letních měsících obdivovat luxusní jachty, drahá auta a slavnou četnickou stanici ze serie filmů s Luis de Funesem v hlavní roli. Počet původních obyvatel je kolem 7000, což se pak přes léto díky vysoké návštěvnosti může až zdvojnásobit. Oblíbeným místem pro turisty je také zátoka milionářů s vilama slavných a bohatých rodin jako je Rolex, Heineken nebo Mercedes. Námořní muzeum se naleznete v Citadelle, která se nachází na samém vrcholku města, v nejvyšším bodě, který dosahuje pouhých 114m nad mořem. O něco nížě pod Citadellou také můžete nalézt náhrobek slavného francouzského spisovatele a pilota Antoine de Saint-Exupéryho.

St. TropezNezřídka v Saint Tropez můžete potkat při nejrůznějších kulturních událostech ale také mimo ně mnoho slavných osobností. Během léta se v Saint Tropez pořádají různé závody plachet či jiných lodí. V malých uličkách městečka naleznete zakoutí s kavárnami a restauracemi, kde si můžete vychutnat příjemnou atmosféru zdejšího života. O něco dražší kávu či jiné nápoje a občerstvení si můžete vychutnat v samotném přístavu městečka Saint Tropez spolu s pohledem na nejluxusnější jachty, které v přístavu kotví.

Ve městě naleznete nejrůznější obchody s oblečením od nejrůznějších designerů a pořádají se zde také provensálské trhy, které vás ohromí svou pestrostí produktů Provence od levandule, přes nejrůznější bylinky, koření, sýry a oleje až po vína a místní keramické výrobky.

Původní název přístavního městečka byl dle legendy odvozen od jména římského důstojníka Trapéze, který byl údajně neprávem popraven císařem Nerem a v maličké bárce poslán společně s kohoutem a psem po vodě, až se doplavil k břehům tehdy rybářské osady, později Saint Tropez. Jelikož jeho tělo zůstalo zvířaty netknuto, byl důstojník Trapez prohlášen za svatého a odtud tedy název města - Saint Tropez. Symbol bárky s tělem Trapéze, kohouta a psa naleznete dodnes ve znaku města Saint tropez. Po důstojníkovi z legendy byl pojmenován i místní kostel, kde je uchována jeho bysta v životní velikosti, která bývá každoročně v květnu vynášena ven při svátku Bravade, kdy všichni tančejí, zpívají a oslavují svého patrona svatého Trapéze.

Spoustu lidí si také přijíždí užívat do Saint Tropéz luxusního života a utratit peníze. Vskutku se jedná o místo poměrně drahé, ale najdou se i restaurace a kavárny s akceptovatelnými cenami. Noční život si ve městě zaručeně užijete, přístav je lemován spoustu bary a kluby, kde si můžete zatančit nebo jen posedět s přáteli či rodinou při lahvi výborného francouzského vína.

Saint Tropez je od kempu vzdáleno přibližně 7km, můžete se do města dostat autobusovou dopravou přímo ze zastávky před kempem nebo lodí z přístavu v Port Grimaud. V obou případech doprava jezdí pravidelně. Není ale vyloučeno dojít do města Saint Tropez pěšky nebo zajet na kole.


>
Cotedazur-Urlaub

Plan Camping Cote d Azur Holidays 
Cote d Azur Holidays
 RcZ
 Joshi2