Navigation

Home | Contact | Legal | Directions

+420 723 344 612

Rezervace

Ceník

Rezervace

Katalog

Mobilhomy
se třemi ložnicemi

Prestige

Confort Lodge

Classique Lodge

Mobilhomy
se dvěmi ložnicemi

Confort

Classique

Kemp

Kemp Prairies de la Mer

Fotogalerie Kempu

Francouzská Riviera

Azurové pobřeží

Port Grimaud

Saint Tropez

Fotogalerie

Kde nás najdete

Odkazy

Partner

Banner

 


Port Grimaud!

Port Grimaud je přístavní městečko, též známé pod názvem francouzské Benátky, vytvořené v 60. letech 20. století architektem François Spoerrym. Městečko svým vzhledem připomíná malé Benátky, bylo vytvořeno pro majitelé lodí, ktěří si mohli dovolit obydlí na takovém místě v tradičním provensálském stylu. Dříve bylo místo pokryto jen močály a bažinami. Současné domky jsou vystavěné v nejůznějších stylech odrážející podobu domků z dob minulých, kdy architekti ještě nebyli na světě. Každý domek je nabarven odlišnou barvou od domku sousedního, aby vše dohromady vytvářelo veselou a příjemnou atmosféru v městečku Port Grimaud. Celé městečko je vytvořeno spojením několika mostů a náměstíček. Na náměstí Place d´Eglise, což znamená v překladu Kostelní náměstí, naleznete kostelík sv. Františka z Assisi, odkud se vám nabízí překrásný pohled na celé městečko Port Grimaud a jeho okolí. 

Port Grimaud V městečku naleznete spoustu obchůdků, stánků se zmrzlinou, kaváren a restaurací. Můžete si pronajmout také loďku a Port Grimaud si sami nebo se skupinou prohlédnout přímo z moře. Navíc se na náměstích konají každý čtvrtek a neděli provensálské trhy, které nabízejí neopakovatelnou atmosféru směsi všech vůní a produktů Provence.

Ve znaku městečka je zelená rybka a každý domek v Port Grimaud je pravým důkazem těsného spojení s mořem. Samotný název je přivlastněním názvu přilehlé středověké vesničky Grimaud, tedy přístav vesnice Grimaud, stejně jako sousední Port Cogolin si přidal název blízkého města.

Nynějsí charakteristiku města udávají místní obyvatelé, kteří se starají o své domky a udržují ve městě pořádek a bezpečnost pro všechny, která je také zaručená zákazem parkování v přístavním městečku. V průběhu sezony se na námestí také často konají nejrůznější kulturní programy jako koncerty apod.

Okolí Port Grimaud

Návštěva místních trhů je určitě nezapomenutelným zážitkem stejně jako návštěva okolních měst a vesniček. Za zmínku stojí určitě populární Saint Tropez se slavnou četnickou stanicí, luxusními jachtami, auty a zátokou milionářů. Krásnou podívanou nabízí také kostel v městečku Gassin nebo Ramatuelle, kde je pochován slavný herec Gerárd Philippe. Dalším městečkem v těsné blízkosti je Coglin, které je proslaveno výrobou dýmek nejrůznějších tvarů. Sedm kilometrů od Port Grimaud se nachází městečko Ste Maxime, které nabízí spoustu barů, restaurací a obchodů a často se zde konají nejrůznějsí kulturní akce včetně trhů jako v Port Grimaud i Saint Tropez. Pěkné pláže naleznete také ve vzdálenější oblasti Cavalaire. Za návštěvu stojí také ohromující pobřežní resort Gigaro, kde s e v kopcích nalézá elegantní hotel The Soulieias, odkud je nádherný výhled na Saint Tropez, město které bývá v letních měsících velice zalidněné díky nejrůznějším kulturním a sportovním akcím především z oblasti lodí a všeho, co je s nimi spojeno.Cotedazur-Urlaub

Plan Camping Cote d Azur Holidays 
Cote d Azur Holidays
 RcZ
 Joshi2